Na podstawie art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. .... czytaj pełny tekst

Klimatyzacja

Klimatyzacja samochodowa jest obecnie standardem ułatwiającym podróżowanie w upalne dni. Przeciętny użytkownik nie musi znać budowy układu klimatyzacji, ale powinien pamiętać o jej regularnym serwisowaniu, ponieważ jest to złożone technologicznie urządzenie wymagające prawidłowej obsługi. Zaniedbana nie tylko nie będzie spełniała swojego podstawowego zadania czyli chłodzenia powietrza, ale przy okazji może być bardzo szkodliwa dla zdrowia.

Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?

  • kiedy jest słaba siła nawiewu

  • kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne

  • kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach

Niezależnie od tych oznak, serwis klimatyzacji samochodowej powinno odwiedzać się raz w roku, ponieważ elementy wykonawcze (m.in. sprężarka, skraplacz, przewody) powinny być kontrolowane a czynnik chłodniczy filtrowany i uzupełniany

Na wyposażeniu naszego serwisu znajdują się urządzenia, dzięki którym jesteśmy w stanie zmierzyć temperaturę schładzanego powietrza, uzupełnić czynnik chłodniczy, wprowadzić świeży olej oraz sprawdzić szczelność układu. W ramach obsługi wykonujemy również dezynfekcję ozonem wnętrza pojazdu i układu wentylacji. W ramach okresowych przeglądów proponujemy wymianę filtra pyłkowego.

Nasza oferta

W naszym serwisie oferujemy profesjonalny, a zarazem szybki serwis, naprawę i obsługę klimatyzacji samochodowych. Obsługujemy klimatyzacje wszystkich marek samochodów.

Podstawowa obsługa klimatyzacji obejmuje:

  • kontrolę szczelności układu

  • sprawdzenie przewodów klimatyzacji

  • wymianę czynnika chłodniczego (uzupełnienie ew. braków płatne dodatkowo zgodnie z cennikiem)

  • wprowadzenie dedykowanego oleju do układu chłodzenia

  • wymianę filtra kabinowego

  • kontrolę działania

  • odgrzybianie metodą ozonowania

Ponadto, w ofercie mamy płukanie parownika klimatyzacji za pomocą metody i środków firmy Tunap. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najzdrowsza dla pasażerów metoda czyszczenia parownika bez jego demontażu. Polega na wprowadzeniu do obudowy parownika specjalnej sondy, za pośrednictwem której na wymiennik natryskiwany jest pod dużym ciśnieniem preparat dezynfekcyjny. Następuje mechaniczne usunięcie grzybów i nalotów, ponadto wykorzystywany w tym procesie środek Contra Sept 180 posiada silne właściwości biobójcze, skutecznie usuwając grzyby i bakterie. Preparat jest przy tym zupełnie neutralny i bezpieczny również dla dzieci i alergików.

 

Kontakt z Biurem Obsługi