Na podstawie art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. .... czytaj pełny tekst

Geometria

Geometria samochodu do zbiór odpowiednich kątów opisujących w jaki sposób koła powinny stykać się z nawierzchnią drogi. Producenci samochodów w każdym modelu te parametry ustawiają inaczej, ponieważ jest to związane z przeznaczeniem auta, jego masą, rozmiarami a nawet rodzajem zastosowanego ogumienia. Poruszając się po drogach, zawieszenie narażone jest na ciągłe obciążenia i uderzenia. Powodują one nieuchronną utratę parametrów geometrii kół. Skutkuje to pogorszeniem własności jezdnych, „ściąganiem” samochodu oraz przyspieszonym zużyciem opon.  Objawami problemów z geometrią jest również piszczenie opon na zakrętach, skręcona kierownica podczas jazdy na wprost czy też różne zachowanie przy skrętach w lewo lub prawo.

W naszym serwisie dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do pomiarów geometrii firmy Beissbarth, posiadającym certyfikat stosowania na stacjach kontroli pojazdów i wykorzystywanym m.in. w ASO BMW czy Volkswagen. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zmierzyć i ustawić właściwe kąty pracy kół zgodne z danymi producentów pojazdów.

Warto wiedzieć, że kontrolę geometrii powinniśmy wykonywać po każdej naprawie takich elementów jak amortyzatory, wahacze, elementy układu kierowniczego, również po wymianie felg czy montażu nowych opon. Nie zawsze istnieje konieczność ustawiania pełnej geometrii samochodu, często wystarczy sama regulacja zbieżności. Ze względów bezpieczeństwa, kontrolę warto przeprowadzać co najmniej raz roku lub przy okazji obsługi okresowej.

 

Kontakt z Biurem Obsługi